Την 1η θέση στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ που διεξήχθη στις Σέρρες, μεταξύ 15 και 16 Μαΐου, κατέκτησε ο μαθητής του 1ου ΓΕΛ Καλυβίων Σπύρος Τσάκας! Ο μαθητής ήρθε πρώτος στην κατηγορία Εφήβων-73 κάνοντας υπερήφανο το σχολείο του και όλο τον Δήμο Σαρωνικού με τις επιδόσεις του.
Τη σπουδαία διάκριση χαιρέτησε ο Δήμαρχος Σαρωνικού Δημήτρης Παπαχρήστου: «Ο Σπύρος αποδεικνύει ότι με σκληρή δουλειά και θέληση όλα γίνονται. Η πειθαρχημένη προπόνηση μπορεί να συμβαδίσει με το σχολείο φέρνοντας μετάλλια και πρωτιές. Θερμά συγχαρητήρια στον μαθητή μας, που μας έκανε όλους υπερήφανους!».
![](https://saronikoscity.gr/wp-content/uploads/2024/05/%CE%A3%CF%80%CF%8D%CF%81%CE%BF%CF%82-%CE%A4%CF%83%CE%AC%CE%BA%CE%B1%CF%82-%CE%A4%CE%91%CE%95%CE%9A%CE%92%CE%9F%CE%9D%CE%A4%CE%9F.jpeg)